Organizacja Pożytku Publicznego
Zwitek Kory 09/2010

Zwitek Kory 09/2010

Print Friendly, PDF & Email

Krąg Harcerski
„LS-Drzewo Pokoju”

Gdynia 14 grudnia 2010r.

Wspomnienie św. Jana od Krzyża

ZWITEK KORY 12/2010

PAS I

4.DECYZJE RADY KRĘGU

Podaję do wiadomości, iż zgodnie z decyzją Rady Kręgu tegoroczny obóz letni odbędzie się w terminie 16-31.07.2011 w bazie ZHP Bydgoszcz-Miastko, w Harcerskim Ośrodku Obozowym ”Półko”k/Koronowa

PAS II

3.PROGRAM

3.1. Podaje do wiadomości, że 18. 12 o godzinie 12.00 w salce przy kościele św. Jadwigi Królowej na Karwinach odbędzie się zbiórka opłatkowa drożyn kręgu.

3.2 Podaje do wiadomości, że 19. 12 o godzinie 16.00 w mieszkaniu Megi i Szwagra na Grabówku odbędzie się mundurowa zbiórka opłatkowa dla członków i obserwatorów Bractwa Agłona.

3.3 Podaje do wiadomości, że tegoroczne seminarium Przybocznych odbędzie  się w dniach 17-22. 01.11 a nie jak planowano 15-20.01.11

5.CZŁONKOWSKO

Na wniosek Dominiki Hładun ,,SweetCorn” zawieszam ją w prawach członka Bractwa ,,Agłona”-do najbliższego Sejmiku kręgu.

6.FUNKCJE

6.1 Na wniosek Dominiki Hładun ,,SweetCorn”zwalniam ją z funkcji podzastępowej 44NGZH ,,Lapidarnia”

6.2 Na wniosek Rady kręgu, po wyjaśnieniu sytuacji 3NGZH ,,Buki”, zwalniam phm Przemysława Piesik,,Szwagra” z funkcji pełniącego obowiązki zastępowego tej jednostki.

6.3 Na wniosek Rady kręgu mianuje Bartosza Jakusz ,,Ręcznika” zastępowym 3NGZH ,,BUKI”

6.4 Na wniosek Rady kręgu mianuje Macieja Całus ,,Eljota” opiekunem3NGZH ,,BUKI”

7.STOPNIE

7.1 Na wniosek Drużynowej 8NTDHS ,,Kaliny” otwieram próbę na stopień Harcerki Rzeczpospolitej pwt. Karolinie Pakór.

7.2 Na wniosek Drużynowej 4 NGDH ,,Kocanka” oraz 8NTDHS ,,Kaliny” otwieram próbę na stopień wędrowniczki org Dorocie gach ,,Dewajtis”.

7.3 Na wniosek Drużynowej 8NTDHS ,,Kaliny” otwieram próbę na stopień samarytanki trop. Agnieszce Potoka ,,Bąblowi”.

7.4 W imieniu Komisji Stopni informuje, że wnioski o zamknięcie próby na stopnie instruktorskie powinni składać zainteresowani ich uzyskaniem, Komisja nie bierze na siebie odpowiedzialności za pilnowanie przebiegu i stopnia jej realizacji.

9. SPRAWY RÓŻNE:

9.1 Zachęcam do zwiedzenia wystawy ,Pomorska przygoda harcerska”, która do 22.02.2011 gości w Muzeum Miasta Gdyni.Na wystawie znaleźć można informacje i zdjęcia dotyczące naszej organizacji. Wstęp na wystawę jest Bezpłatny dla grup w harcerskich mundurach, pojedyncze osoby mogą skorzystać z darmowego wejścia w każdy piątek.

9.2 Informuje, że Rada Kręgu zobowiązuje osoby organizujące imprezy Kręgu do podawanie informacji o terminie, godzinie miejscu na trzy tygodnie przed. Zaś w przypadku imprez Bractwa Agłona na 2 tygodnie przed. Plan przebiegu imprezy powinien być wysłany do rady kręgu na tydzień przed rozpoczęciem imprezy.

10. NAGRODY

10.1 Udzielam pochwały wszystkim którzy reprezentowali nasz krąg w czasie miejskich obchodów Święta Odzyskanie Niepodległości, a w szczególności 44NGZH ,,Lapidarnia” oraz 4 NGDH ,,Kocanka”, które stawiły się na uroczystej paradzie w najliczniejszym składzie.

12. KOMUNIKATY

Dziękuje phm.Przemysławowi Piesik ,,Szwagrowi” za zgłoszenie naszego kręgu jako oficjalnej organizacji biorącej udział w paradzie w czasie miejskich obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

CZUWAJ!

Komendant Kręgu

hm Maria Stefaniak”Wiedźma”