Organizacja Pożytku Publicznego
Zwitek Kory 7/2005

Zwitek Kory 7/2005

Print Friendly, PDF & Email

Krąg Harcerski
„LS-Drzewo Pokoju”

Gdynia, 2005-05-16
NMP Matki Kościoła
(poniedziałek po Zesłaniu Ducha Św.)

ZWITEK KORY 7/2005

49 lat temu – 16 maja 1956 roku – Prymas Stefan Wyszyński internowany przez władze komunistyczne w Komańczy ułożył tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego będących oddaniem Narodu Polskiego pod opiekę Maryi. Tekst ten (w tajemnicy przesłany na Jasną Górę) został odczytany 26. sierpnia w czasie uroczystości ku czci NMP Częstochowskiej. Był wielkim umocnieniem dla znękanego narodu – choć zamiast uwięzionego Prymasa był tylko pusty fotel.

PAS II

2. SPRAWY ORGANIZACYJNE:

  1. W związku z kompletnym brakiem aktywności rozwiązuję 1. Niezależny Kielnieński Zastęp Harcerzy „Knieja” z zastępowym Dominikiem Łobodą „Dominem” i jednocześnie powołuję 1. Niezależny Gdański Zastęp Harcerzy „Knieja” z zastępowym Pawłem Siodłakiem „Ufo” oraz opiekunem zastępu hm Jerzym Gachem „Prorokiem”.

3. PROGRAM:

  1. W czwartek, w święto Bożego Ciała 26.05.2005 r., o godz. 16.00 w harcówce Kręgu odbędzie się odprawa kadry obozu na Litwie.
  2. W sobotę dnia 11.06.2005 r. o godz. 11.00 na Polance Redłowskiej w Gdyni odbędzie się ognisko kończące rok harcerski – dla zuchów, harcerzy, instruktorów oraz ich rodziców i opiekunów.

7. STOPNIE:

  1. Przyznaję stopień harcerski młodzika i dopuszczam do złożenia przyrzeczenia harcerskiego Pawła Siodłaka „Ufo”.
  2. Otwieram próbę na stopień wywiadowcy Pawłowi Siodłakowi „Ufo”.

8. PATENTY, UPRAWNIENIA, SPRAWNOŚCI, ODZNAKI:

  1. Przypominam, że sprawność jabłka posiadają: Prorok, Miriam, Alien, Ślimak, Szwagier, Megi, Mały.

CZUWAJ  !

Przewodniczący Kręgu
hm Jerzy Gach „Prorok”